Araçta Satış Sistemi 

 

 

 


 

 

Satış şekliniz ne olursa olsun PRESEL (çok amaçlı entegre) uygulaması ile işyerinizi kolaylıkla denetleyebilir ve işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz.  Windows tabanlı olan Presel uygulaması dört ayrı modülden oluşmuştur. Her bir modül firmamızın ürünü olup programlar arasında herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değildir. Presel uygulaması 1993 yılından günümüze kadar isteklere ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirilmiştir. Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde yaygın olarak Coca Cola ve Efes Pilsen ve Pepsi Cola ve Tuborg gibi bayiliklerde  kullanılmaktadır.

 

 

 

     ARAÇDA FATURA KESEREK SICAK SATIŞ YAPMAK

Aracın dolaşacağı rut sırasına göre müşteri bilgileri EL BİLGİSAYARINA yüklenir. El bilgisayarında müşterilerin bakiyeleri, son 10 işlemi içerecek şekilde ekstreleri, müşteriyle yapılan anlaşma bilgileri, merkezden iletilen ve merkeze iletilecek olan notlar vb. bilgiler bulunmaktadır. El bilgisayarında kesilen faturalar gün sonunda ofis bilgisayarına aktarılır.

 

*     SİPARİŞ ALARAK SATIŞ YAPMAK

Sipariş elemanları müşteri ziyaret rutu sırasında bakiye listesi veya EL BİLGİSAYARI ile sipariş alırlar. Alınan siparişler dağıtım rutlarına göre istenilen araçlara araç DOLULUK oranları izlenerek yüklenir. Depo görevlisi araç yükleme listeleri ile araçları hazırlar. Dağıtıcılar da yazılan notların da bulunduğu teslimat listeleri ile dağıtımı yaparlar.

 

*      DİĞER PROGRAMLARDAN BİLGİ AKTARMAK

Bayiliğini yaptığınız firmanın kullandırdığı program ile presel programı arasında bilgi aktarımını sağlayan TRANSFER bölümü.

 

*      ENTEGRE OFİS UYGULAMASI

·        Cari, stok, çek/senet takibi, faturalama ve her türlü raporlamanın yapıldığı bölümdür.

·        Mal aldığınız firmalar, satış yaptığınız müşteriler, gider hesapları, banka hesapları, presel ve dağıtıcıların hesapları açılır ve detaylı olarak takip edilebilir

·        Müşterilerin tutarsal ve ürün bazında ekstreleri alınabilir.

·        Bölge ve rut düzenlemeleri görsel olarak kolayca yapılabilir.

·        Stok kartları açılır ve el bilgisayarında satılacak ürünler için gruplar oluşturulabildiği gibi, istenildiği zaman raporlamada kullanmak üzere ayrıca guruplarda oluşturulabilir.

·        Kota takibi için stok raporları, istenilirse litre değerlerine göre de alınabilir

·        Depodan yapılan satışlar istenilirse anında fatura edilir, istenilirse yasal süre içinde biriktirilerek topluca fatura edilebilir.

·        Cari hesaplar ve stoklar işlem girildiği anda oluşur (fatura kesilmesini beklemeden).

·        İstenilen tarihler arasında veya günlük olarak alınabilen stok raporu son stok rakamını gösterdiği gibi giriş çıkış toplamlarını da gösterir.

·        Nakit, çek/senet, kredi kartı ile yapılan tahsilatlar girildikten sonra alınan Günlük hesap balansı ile işyerinizi rahatlıkla denetleyebilirsiniz. Günlük hesap balansı ile dağıtıcıların günlük veya istenilen tarihlere göre açık verip vermediğini, faturalarınızın ödeme türlerine göre satış rakamlarınızı ve tahsilat türlerine göre günlük veya iki tarih aralığında yapılan tahsilatlarını ve giderlerinizi görebilirsiniz

·        Günümüzde yoğun olarak kullanılan kredi kartı tahsilatlarına göre hangi tarihlerde ne kadar paranın hesabınıza geçeceğini izleyebilirsiniz

·        İstenilen tarihlere göre tahsilat ve giderlerinizi detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

·        Müşterilere emanet veya boş kap veriyorsanız bunları detaylı olarak takip edebilirsiniz

·        En önemlisi raporlamaya önem veriyorsanız ve her an yeni bir rapor almak istiyorsanız kendiniz istediğiniz dizaynda rapor hazırlayabilirsiniz. Bunun için programcınıza ihtiyacınız olmayacaktır.

·        Fatura basımınızda değişiklik yaptınız programcınıza ihtiyaç duymadan yeni fatura düzenlemenizi kendiniz yapabilirsiniz.

·        Her türlü bilgi ve raporunuzu EXCEL çıktısı olarak alabilirsiniz.

·        Müşterilerinizle ilgili dağıtımını yaptığınız firmalara göre ayrı ayrı ajanda sayfaları açıp istediğiniz gibi not alabilirsiniz. Müşterilerinizin anlaşmalarının bitip bitmediğini kolayca izleyebilirsiniz.

·        Muhasebecinizin istediği istenilen tarihler arasında istenilen tutarın üzerinde mal alan müşterilerinizin satış rakamını ve fatura sayılarını gösteren raporu alabilirsiniz.

 

                                                image010.jpg (22307 bytes)